Nejsme eshop, pouze webový katalog ke "kamenné" prodejně. Zboží na dobírku Vám rádi zašleme

Jak si vybrat svatební obuv?

Oba ví, co chtějí a pokud ne, tak my jim poradíme – tedy alespoň se svatební obuví.

Oba ví, co chtějí a pokud ne, tak my jim poradíme – tedy alespoň se svatební obuví.


Jsme na návštěvě ve specializované prodejně na svatební a společenskou obuv Střevíce a více… v Praze ve Spálené ulici. Obuv, zvláště pak ta svatební , patří k velmi žádaným a důležitým doplňkům svatebního oblečení. Proto jsme se zeptali na zvláštnosti a zajímavosti kolem prodeje svatebních střevíčků Ivy Tutokyové, majitelky prodejny.


Je obtížné prodávat svatební obuv?


Ano i ne. Velice totiž záleží na tom, jak je nevěsta rozhodná a zda má konkrétní představu, jak by měly její svatební boty vypadat.


Co máte na mysli tou představou?


V naší prodejně Střevíce a více máme výběr asi 150 druhů dámské svatební obuvi. Pokud nevěsta přijde s jasnými požadavky, jak má její obuv na nejhezčí den v životě vypadat, pak není naší nabídkou zaskočena a nakupování si užije, necháme ji vyzkoušet mnoho artiklů, aby se ujistila, že její výběr je správný a boty dobře padnou. Tyto slečny si nakupování užívají a my máme radost s nimi. Ale pokud některá slečna ani neví, zda chce střevíce bílé nebo champagne popř. jiné barvy, pak je naší nabídkou překvapena a znejistí. Ale od toho jsou tu naše asistentky, které jsou odborně vyškolené, aby všem našim zákaznicím pomohly s výběrem správného typu a barvy obuvi. V této situaci nám vždy pomůže, pakliže má nevěsta s sebou ústřižek látky, fotografii či alespoň jsou-li šaty nafoceny na internetu. V naší prodejně uspokojíme až 95% našich zákaznic.


Jaký typ obuvi se prodává, co je moderní ve svatebním obouvání?


Tak jako se vyvíjí móda svatebních šatů, tak svatební střevíčky kopírují módní trendy v obouvání. Nyní se nejvíce nevěstám líbí svatební boty s kulatou špičkou buď výrazně zdobené anebo úplně hladké především v barvě champagne. Přibylo nevěst, které neumí chodit na podpatcích, takže se nám velmi dobře prodávají jednoduché nízké balerinky popř. boty na nízkém 2-3cm podpatku s krátkou špičatou špičkou. Není totiž pravda, že špičatým lodičkám odzvonilo. Krátké ne příliš ostré špičky u společenské obuvi jsou stále žádané. Vždy totiž záleží na typu zákaznice, která si obuv vybírá. Dívkám, které mají malou silnější nožku, sluší více lodičky tzv. do špičky. Zatímco dívkám, jež mají větší chodidlo, kulatá špička opticky lichotí. Mezi nejprodávanější typy společenských bot patří lodičky s plnou špičkou a patou s páskem okolo kotníku. V takové obuvi má nevěsta lepší pocit stability a jistoty. Poslední dobou hledají nevěsty také bílé sandály. Záleží jen na osobě nevěsty a výběru jejích šatů, zda dá přednost páskovým sandálům, zejména vdává-li se v létě. I tento typ obuvi u nás ve Střevících najdete.


Z jakých materiálů jsou nyní svatební boty vyráběny?


Nejvíce se nám prodávají střevíčky potahované látkou – saténem, které mají koženou podšívku. Toto je velmi důležité z hlediska komfortu. Nevěsta je v této obuvi téměř celý den a je proto nezbytné, aby nožky měly pohodlí. V obuvi s nekoženou stélkou a podšívkou mohou nohy pálit, potit se a dokonce tlačit, neboť taková obuv nepovolí. Může tak nevěstám zkazit celkový dojem ze svatebního dne. Některé nevěsty a není jich málo, si kupují obuv celokoženou. Důvodem je, že tato obuv může později sloužit jako vycházková a dá se tedy využít i po svatebním dni např. k letním šatům. Navíc je snadněji udržovatelná.


V jakém velikostním sortimentu se vyrábí svatební obuv?


Jelikož jsme specializovaná prodejna jediná svého druhu v Čechách a na Moravě, náš výběr musí uspokojit zákaznice od velikosti obuvi 33 až po vel. 44. U pánské společenské obuvi máme v nabídce boty od velikosti 35 po vel. 48.
Když vaší prodejnu navštíví extravagantní nevěsta…
Pak ji můžeme nabídnout např. vysoké či kotníčkové kozačky z italské krajky nebo retro střevíčky na 11cm podpatku.


Co byste mohli nabídnout ženichovi ve vaší prodejně Střevíce a více…?


Pro muže máme v nabídce asi 40 druhů celokožené společenské obuvi v 10 barevných odstínech od bílé přes více odstínů béžové, šedé, hnědé až samozřejmě po černou. Naše nabídka zahrnuje nově i lakovky. Ke každému barevnému odstínu pánské obuvi nabídneme ženichům opasek a ponožky – neméně důležité detaily. Jelikož jsou muži velmi citliví na pohodlí obuvi, naše nabídka se skládá z více šíří obuvi tak, aby byla obuv pro ženicha pokud možno co nejpohodlnější.


Jaké další svatební doplňky prodáváte?


Naši nabídku jsme doplnili na žádosti nevěst o bižuterii, která pěkně propojí prvky na šatech a střevících a její citlivý výběr většinou pozvedne celkový dojem. Prodáváme také kabelky, rukavičky a punčochové zboží . Aby naše nabídka byla úplná, najdete u nás i dívčí střevíčky pro družičky. Obujeme také svatební hosty. Barevná paleta a rozmanitost typů společenské obuvi a kabelek je velmi pestrá.


Co považujete ve vaší prodejně za nadstandardní servis vašim zákaznicím a zákazníkům?


Nemůžeme opomenout jednu velmi významnou službu – výroba obuvi dle požadavků zákaznice. Zákaznice si v katalogu vybere povrchovou látku z více než 100 materiálů, určí si tvar špičky, podpatku a typ obuvi a postaví si tak svůj model sama. Výroba trvá asi šest týdnů a příplatek je 300,-Kč. Tímto servisem je naše prodejna Střevíce a více…naprosto výjimečná. Z nového vzoru obuvi máme vždy radost spolu s našimi zákaznicemi.
Co byste vzkázala budoucím nevěstám a ženichům na závěr?
Ráda bych je pozvala k nám do prodejny, ať už mají jasnou představu o svých svatebních střevících nebo nemají. Rádi je provedeme naší nabídkou a pomůžeme s výběrem toho správného typu obuvi. Těší nás, pokud si zákazníci nakupování u nás užijí a pak si možná na nás ve svatebním dni v dobrém vzpomenou – botky netlačí…
Děkuji za rozhovor.

Katalog

Aktuality

Nejčtenější články

Doporučujeme

svatba.cz.jpg

logo-102-1-.png


Newsletter